27. finał WOŚP w Sokółce. Kwesty, licytacje i koncerty (zdjęcia)

Kolejny, 27. już Finał Wielkiej Świątecznej Orkiestry już jest za nami. W niedzielę od rana na ulicach naszych miast i mniejszych miejscowości można było spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Po południu zaś odbywały się licytacje, które były przeplatane koncertami i występami

To jest potrzeba serca, nie trzeba tego chyba tłumaczyć. To przede wszystkim chęć dzielenia się pomocą. To jest ważne w życiu. Często o tym nie pamiętamy, a to jest dzień w którym przypominamy sobie, że warto na co dzień pomagać. To Orkiestra skłania nas do tego, żeby pamiętać i pomagać – mówi pani Edyta z Sokółki, którą spotykamy, gdy wraz ze swymi córkami wrzuca datek do puszki wolontariuszki WOŚP.

Jest jedną z wielu osób, które przy nas wrzucały pieniądze do orkiestrowych puszek. Były monety, ale najczęściej ludzie wrzucali papierowe banknoty.

Zapytaliśmy kilka osób, co sprawia, że wspierają właśnie w ten sposób potrzebujących. Wśród darczyńców WOŚP przeważają dzieci i młodzież, ale spotkaliśmy też sporo osób dojrzałych, a nawet starszych.

– Chyba każdy kto był w szpitalu widział jakiś sprzęt, który został podarowany przez WOŚP. Ten sprzęt codziennie ratuje zdrowie i życie ludzi. Ja też z niego korzystałam. To dlatego daję na Owsiaka – deklaruje pani Irena, emerytka.

Każdy z darczyńców ma swoje motywacje, najczęściej wynikają one z potrzeby niesienia pomocy innym. Zgodnie z hasłem tegorocznej Orkiestry: „Pomaganie jest dziecinnie proste”.

Podobnie jest z wolontariuszami zbierającymi do puszek. Dla niektórych, jak dla Diany jest to pierwsza zbiórka, w której bierze udział. Inni, jak Kasia, biorą w niej udział już kolejny raz. Motywacje do udziału w Orkiestrze mają jednak podobne.
– Pomagam, bo mogę w ten sposób uratować komuś życie – mówi Diana.

Jej koleżanki również podają ten powód jako główny. Jak mówią udało się im zebrać całkiem sporo pieniędzy. Są dumne, że poprzez to, że kwestują, mogą dołożyć swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła, które od ponad 25 lat realizuje w Polsce Jerzy Owsiak.

Podobnie było w innych miejscowościach naszego powiatu. Bardzo aktywnie w organizację 27. finału WOŚP włączył się Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Białostockiej. To tam, obok Sokółki, akcja Jurka Owsiaka zgromadziła największą publiczność.

mj

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3