Sokółka. Potrzebujący znów zostaną bez pomocy przed świętami

Mimo naszych apeli do Czytelników o wsparcie Szlachetnej Paczki, już wiadomo, że w tym roku znowu nie dotrze ta świąteczna pomoc do najbardziej potrzebujących rodzin
W tym roku Szlachetnej Paczki nie będzie
 Archiwum prywatne

W tym roku, tak jak w poprzednim niestety nie odbędzie się Szlachetna Paczka. Wolontariusze nie ruszą do rodzin, by dać im impuls do zmiany. Nie mamy zgłoszeń, a co za tym idzie nie mamy wolontariuszy. Bardzo żałuję, że nie będziemy mogli pomóc rodzinom w potrzebie - taką smutną wiadomość otrzymaliśmy od Elwiry Wnorowskiej, koordynatorki Szlachetnej Paczki.

W poprzednim wydaniu Nowin pisaliśmy o tym, że nie ma chętnych do pomocy, potrzebujących jest dużo, a czasu coraz

mniej. Na organizację tak zwanego finału Paczki. Elwira zapowiedziała, że jeszcze nie traci nadziei. Deklarowała, że jeżeli zgłoszą się chętni wolontariusze do udziału w projekcie, Sokółka nie zostanie białą plamą na mapie projektu, tak jak to było w ubiegłym roku.

Do naszej Redakcji zgłosiło się nawet kilka chętnych osób, ale jak się dowiedzieliśmy, żadna z nich finalnie nie skontaktowała się z Elwirą.

- Nie zrobię tego sama. Jest mi bardzo przykro, że brakuje u nas osób o wielkich sercach. Powoli tracę wiarę w ludzi - mówi koordynatorka Paczki.

Jest zawiedziona, ale broni nie składa. Co prawda w tym roku już nic nie da się zrobić, ale kobieta zapowiada, że za rok znów będzie walczyć o utworzenie rejonu w naszym powiecie.

Do tej pory w trakcie kilku finałów udało się pomóc ponad 100 rodzinom z powiatu.

Co ciekawe, projekt ten ma ruszyć w Korycinie. Niebawem o tym napiszemy. Śledźcie nas na Facebooku!

Wybory samorządowe 2018: Twój głos się liczy!

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

13.10.2018, 12:17

Spotted Białystok i inne miejsca na facebooku, prosze tam spróbować. Portale które bazuja na wspolczesnej czesto sa tak zapchane reklamami i niepotrzebnymi tresciami ze apel mogl zostac niezauwazony lub poprostu pominiety. Trzymam kciuki zeby w tym roku sie udalo !!

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane