Dodaj zdjęcie profilowe

avatarPaweł

Sokółka

Sokólska "Jedynka" w ósemce najlepszych drużyn na Podlasiu

2018-03-13 20:44:40

To ogromny sukces naszych młodych zawodników. Przed tygodniem 7 marca w hali sportowej w Augustowie odbył się turniej finałowy grupy północnej województwa podlaskiego w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z 3 powiatów (suwalskiego, augustowskiego i sokólskiego). Nasze miasto reprezentowały dwie szkoły: SP 1 oraz SP 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy. Drużyna SP 1 Sokółka po zwycięstwie z Gimnazjum w Janówce i porażce z Gimnazjum nr 7 w Suwałkach zajęła 2 miejsce w grupie i awansowała do finałowej czwórki. W drugiej grupie ekipa SP 2 po zwycięstwie z SP 2 Suwałki i porażce z SP 2 Augustów również uplasowała się na drugiej pozycji z awansem do finałów.
- W finałowej rozgrywce osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników siatkarze z SP 2 w Sokółce ulegli drużynie z Suwałk. Natomiast ekipa SP 1 w Sokółce (również nie w optymalnym składzie) zwyciężyła z SP Augustów. W tym momencie pewne było, że ekipa z SP 7 Suwałki zapewniła już sobie 1 miejsce w turnieju, natomiast o tym kto zdobędzie drugie miejsce premiowane awansem do finałów wojewódzkich zadecyduje bezpośredni pojedynek Sokólskich drużyn, a ekipa z Augustowa musi się zadowolić trzecim miejscem. Ostatecznie to uczniowie SP 1 w Sokółce mogli się cieszyć ze zwycięstwa i awansu do najlepszej ósemki w Województwie Podlaskim. - informuje Krzysztof Zaniewski, trener UKS Mikolo Sokółka
Składy drużyn:

SP 1: Mateusz Sadowniczyk (kapitan), Jakub Cichowlas, Jakub Grzesik, Ernest Władyko, Gabriel Jarosz, Maciej Zabłocki, Mateusz Skwarko, Piotr Kościuk. Opiekun/trener: Katarzyna Reszuta.

SP 2: Damian Kucharewicz (kapitan), Augustyn Jackiewicz, Konrad Rećko, Dawid Awdziej, Kacper Gudalewski, Szymon Karpowicz, Mateusz Łysik, Rafał Pyłko, Jakub Szmit. Opiekun/trener: Dorota Romanowicz.

Chłopcy na co dzień trenują w UKS Mikolo Sokółka.

Jesteś na profilu Paweł - stronie mieszkańca miasta Sokółka. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj