Biegali po lasach Szudziałowa. Po wszystkim czekał na nich bigos i słodkości (zdjęcia)

red
Na trasach przełajowych w Szudziałowie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego Szkolnego Związku Sportowego w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych za rok szkolny 2019/2020

Starostwo Powiatowe w Sokółce było współorganizatorem biegów. Pod namiotem powiatu można było zjeść ciepły bigos, słodkości i wypić gorącą herbatę.

Zawody otworzył uroczyście wójt gminy Szudziałowo Tadeusz Tokarewicz. Następnie odśpiewany został hymn państwowy.

Na dobrze przygotowanych trasach wystartowało łącznie 351 uczniów z 19 szkół (171 dziewcząt i 180 chłopców).

- Do zawodów zgłosiło się bardzo wiele szkół, można powiedzieć, że wszystkie z powiatu sokólskiego. Rywalizowaliśmy na różnych trasach i w różnych rocznikach. Również mieliśmy dziś duże zainteresowanie wśród szkół średnic. Jak widać po dzisiejszych zawodach zainteresowanie biegami przełajowymi w naszym powiecie jest duże - mówił podczas zawodów Krzysztof Bach ,nauczyciel w-f ze Szkoły Podstawowej w Szudziałowie.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i medale. Awans do półfinału wojewódzkiego wywalczyli zawodnicy, którzy zajęli do 15 miejsca w każdym biegu. Półfinał wojewódzki odbędzie się 28 marca 2020 r. w Augustowie w Lasku Borki.