Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Droga krzyżowa przeszła ulicami Sokółki. Tak wierni rozpoczęli świętowanie Wielkiego Tygodnia

OPRAC.:
Martyna Tochwin
Martyna Tochwin
Tradycyjnie, w Niedzielę Palmową, ulicami Sokółki przeszła uroczysta droga krzyżowa. Ludzie, zjednoczeni w modlitwie, podążali za krzyżem, rozważając tajemnice męki Chrystusa. Ta duchowa procesja stanowiła nie tylko wyraz głębokiej wiary, ale również moment refleksji nad męką i zmartwychwstaniem, które wypełniają Wielki Tydzień.

- Cieszymy się że wspólnie możemy podążać śladami drogi krzyżowej, przemierzając ulice naszego miasta. Do niesienia krzyża będą zapraszane poszczególne grupy. Niech to będzie wyraz naszej miłości do Chrystusa ale również naszego, osobistego zaangażowania – mówił ks. Jarosław Ciuchna, proboszcz Parafii św. Antoniego Padewskiego w Sokółce rozpoczynając drogę krzyżową.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko umacnia więź społeczności, ale również prowadzi nas ku refleksji nad głębszymi wartościami naszego życia i wiary. Drogę krzyżową zakończono przy kościele na Zielonym Osiedlu.

- Naśladując Chrystusa idźmy przez życie jako siewcy, którzy będą siać dobro i chociaż na końcu drogi torba naszego życia będzie pusta, nasze życie jeszcze długo będzie przynosiło plony – mówił ks. Bogusław Urban, proboszcz Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce, po czym zaprosił zebranych do świątyni, aby zgiąć kolana przed żywym Bogiem.

Tradycja odprawiania drogi krzyżowej powstała w Jerozolimie. Na jej powstanie niewątpliwie wpłynął fakt odnalezienia Krzyża św., pielgrzymki wiernych do Jerozolimy jako miejsca związanego z życiem i śmiercią Chrystusa oraz pragnienie odtworzenia męki Chrystusa dla tych, którzy nie mogli pielgrzymować do Jerozolimy. W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników, zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. (na podst. wikipedii)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto