MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Dąbrowa Białostocka. Złodzieje buszują nocą. Kusi ich... brak kłódek

mj
O sytuacji związanej z kradzieżami  w gminie, szef dąbrowskiej policji mówił na sesji.  Słuchał go m.in. burmistrz Artur Gajlewicz
O sytuacji związanej z kradzieżami w gminie, szef dąbrowskiej policji mówił na sesji. Słuchał go m.in. burmistrz Artur Gajlewicz
Na właścicieli gospodarstw na terenie gminy padł blady strach. Ostatnio bowiem dochodzi tutaj do większej niż zwykle liczby kradzieży. Jak się okazuje, rabusie biorą na cel budynki i pomieszczenia, które nie są w żaden sposób zabezpieczone

W ostatnim czasie doszło do kilku zdarzeń o charakterze przestępczym w miejscowościach Pięciowłóki, Grodzisk, Zwierzyniec Wielki. Z niezabezpieczonych pomieszczeń skradzione zostały elektronarzędzia oraz pilarki spalinowe.

- Będąc na miejscach zdarzenia zaobserwowaliśmy, że sprawcy wchodzą do niezabezpieczonych budynków. Tam, gdzie nie ma kłódki, wchodzą i biorą to, co im pasuje. Tak więc pierwszy apel jest taki, aby mieszkańcy dbali o swoje mienie i zabezpieczali to mienie przed kradzieżą - mówił Paweł Jakubiak, komendant Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej.

Podczas piątkowej sesji spotkał się z radnymi. Między innymi właśnie po to, aby porozmawiać o ostatnich niepokojących zdarzeniach, do których dochodzi na terenie gminy. I zwrócił uwagę na jedną ważną sprawę, która nasunęła mu się, gdy na miejscach kradzieży pracował z policjantami do późnych godzin nocnych .

- Ja wiem, że oszczędności, ale na bezpieczeństwie oszczędzać nie wolno. A o godzinie 23. gaśnie światło na ulicach i tak naprawdę nic nie widać. A mogłoby ono odstraszyć potencjalnych sprawców - podkreślał komendant.

Tłumaczył, że w związku z kradzieżami, policja podjęła już pewne kroki.

- Do miejsc, gdzie doszło do zdarzeń, od jakiegoś czasu są wysyłani nocą policjanci, jeżdżą, patrolują - mówił.

Zapewniał też, że komisariat współpracuje z komendą wojewódzką, do której zwrócił się o dodatkowe patrole prewencyjne.

- Zwracam się z prośbą do mieszkańców. Jeżeli widzą, że ktoś obcy kręci się bez przyczyny po wsiach, coś obserwują, żeby proszę, aby dawać nam sygnał. My te wszystkie sygnały będziemy sprawdzać, bo zależy nam, żeby tych zdarzeń nie było - mówił komendant.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gmina Dąbrowa Białostocka. Złodzieje buszują nocą. Kusi ich... brak kłódek - Sokółka Nasze Miasto

Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto