Kamil Gradek na podium Grand Prix Jasnej Góry

(su)
Kamil Gradek pod Jasną Górą w towarzystwie trenera Andrzeja Chmurzewskiego.
Świetnie spisał się w V edycji ogólnopolskiego kryterium Grand Prix Jasnej Góry Kamil Gradek. Zawodnik Błękitnych Koziegłowy zajął trzecie miejsce w kategorii junior młodszy.

Świetnie spisał się w V edycji ogólnopolskiego kryterium Grand Prix Jasnej Góry Kamil Gradek. Zawodnik Błękitnych Koziegłowy zajął trzecie miejsce w kategorii junior młodszy. Kryterium pod częstochowskim klasztorem zaliczane jest do jednych z najbardziej wyczerpujących. By coś w nim zdziałać, trzeba mieć żelazną kondycję. Gradek zgromadził na premiach 11 punktów. Więcej mieli tylko Andrzej Bartkiewicz z Bustanu Nysa (15) i Paweł Bernaś z GK Gliwice (19). Zawodnik z Koziegłów wygrał jednak rywalizację z utytułowanym Kamilem Markowskim z MKB Cycles Scout Częstochowa. W tej kategorii dojechało do mety 21 osób, a z wyścigu wycofało się prawie 30.

Kolarze z Koziegłów ścigali się wcześniej w I serii Pucharu Polski rozegranej w Zamościu. W jeździe indywidualnej na czas juniorów młodszych Gradek zajął 4. lokatę, w juniorach 4. był Konrad Jasik, 13. Radosław Liszewski, a 23. Mateusz Niedziela. Ze startu wspólnego koziegłowianie zajęli dalsze miejsca.

Od czwartku zawodnicy Błękitnych rywalizują w III Międzynarodowym Etapowym Wyścigu "Szlakami Jury" upamiętniającym dokonania generała Jerzego Ziętka. Dziś od rana startują w wyścigu ze startu wspólnego w Irządzach, a po południu w kryterium ulicznym w Szczekocinach. Jutro juniorzy i juniorzy młodsi pojadą w wyścigu ze startem i metą we Włodowicach (godz. 10-16).