Kolarski wyścig juniorski Niemen wystartował po raz 28. Sajnok wygrywa prolog, Prokapchuk I etap

Kamil Gołaszewski, Anna Artysiewicz
Plac Uniwersytecki był miejscem, gdzie rozpoczęto zmagania kolarskie.
Plac Uniwersytecki był miejscem, gdzie rozpoczęto zmagania kolarskie. W. Jakubicz
W czwartek przy ulicy Kalinowskiego w Białymstoku rozpoczął wystartował XXVIII Międzynarodowy Wyścig "Niemen" w Białymstoku. Polak najlepszy w prologu, w I etapie najszybszy był Białorusin.

Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy) ukończyl prolog na 1 miejscu wyprzedzając drugiego Yagora Shpakovskiego (MGCOR Mińsk) o 8 sekund, a trzecie miejsce zajął Damian Sławek z SMS Świdnica. W I etapie wyścigu zwyciężył natomiast Vitaly Prokapchuk, który po 30 okrążeniach zanotował wynik 14 punktów.

Drugi na metę dojechał z dorobkiem 9 punktów Dainis Bricic (Minska Obłast), a trzecie miejsce, z 6 punktami, zajął Stanisław Aniołkowski (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Pozycję lidera utrzymał Sajnok. W peletonie brali udział zawodnicy z Polski, Litwy i Białorusi z roczników 97, 98 i 99.

Dzisiaj w drugim etapie XXVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów "Niemen" dojedzie do Sokółki. Start nastąpi na ulicy 42. Pułku Piechoty w Białymstoku, trasa będzie liczyć 80 km. W sobotę rozegrany zostanie III etap na trasie Sokółka - Grodno. Wyścig zakończy się w niedzielę.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)