Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ks. Adam Wtulich nie jest już proboszczem sanktuarium w Różanymstoku. Zastąpił go kapłan wykładający na KUL-u

Martyna Tochwin
Martyna Tochwin
fb/Salezjanie - inspektoria warszawska
Ks. Adam Wtulich nie jest już proboszczem różanostockiego sanktuarium maryjnego. W niedzielę podczas mszy świętej odbyła się uroczystość pożegnania kustosza oraz wprowadzenie na urząd nowego kapłana, ks. Wojciecha Witkowskiego.

Ks. Adam Wtulich był kustoszem różanostockiego sanktuarium od 2012 roku. W czasie, kiedy sprawował ten urząd, zostało przeprowadzonych wiele prac konserwatorskich i remontowych przy zabytku, jakim jest sanktuarium w Różanymstoku, znajdujące się w zabudowaniach dawnego klasztoru dominikańskiego. Za swój wkład w renowację, wiosną br. otrzymał ministerialne Złote Odznaki "Za opiekę nad zabytkami".

Uroczyste pożegnanie ks. Adama Wtulicha odbyło się w minioną niedzielę. Wtedy też na urząd został wprowadzony nowy proboszcz - ks. Wojciech Witkowski. Urodził się 20 lipca 1973 r. w Pułtusku.

Jak czytamy na stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którego ks. Wojciech Witkowski jest wykładowcą, "W latach 1980-1988 uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zambskach Kościelnych. Po ukończeniu szkoły podstawowej został przyjęty do Niższego Seminarium Duchowne im. św. Stanisława Kostki w Płocku, gdzie w roku 1992 zdał maturę. W tym samym roku złożył podanie i został przyjęty do nowicjatu Towarzystwa Salezjańskiego w Czerwińsku nad Wisłą. Po złożeniu pierwszych ślubów zakonnych w latach 1993-1995 odbył studia filozoficzne w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Łodzi. W latach 1995-1997 miał praktykę duszpasterską jako wychowawca w nowicjacie w Czerwińsku. Następnie w latach 1997-2001 kontynuował studia seminaryjne w Łodzi, tym razem z zakresu teologii. Studia te zakończył obroną pracy magisterskiej „Implikacje moralne przesłania o kościele domowym w nauczaniu Jana Pawła II”, napisanej pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Mariana Graczyka SDB. Dnia 26 maja 2001 r. został wyświęcony na kapłana w Zgromadzeniu Salezjańskim".

Ma też doświadczenie w pracy wychowawczej. W Sokołowie Podlaskim powierzono mu kilka zadań: z-cy dyrektora gimnazjum, kierownika internatu, katechety.

- Po rocznym pobycie w Sokołowie został skierowany na studia w zakresie prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zakończone w 2006 r. obroną pracy magisterskiej „Procesowa weryfikacja dokumentu” napisanej pod kierunkiem ks. abp. prof. dr. hab. Andrzeja Dzięgi. W tym samym roku uzyskał stopień licencjacki z prawa kanonicznego i rozpoczął studia doktoranckie dzienne na kierunku prawo kanoniczne. Został przyjęty na seminarium doktoranckie z kościelnego prawa procesowego u ks. abpa prof. dr. hab. Andrzeja Dzięgi. W ramach studiów dziennych miał możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych. W latach 2006-2008 prowadził też wykłady z zakresu prawa kanonicznego w WSD Towarzystwa Salezjańskiego w Łodzi. W 2011 został zatrudniony na stanowisko asystenta w Katedrze Kościelnego Prawa Procesowego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W 2012 r. obronił rozprawę doktorską na temat „Natura i moc dowodowa dokumentu w kanonicznym procesie sądowym”, napisaną pod kierunkiem ks. abpa prof. dr. hab. Andrzeja Dzięgi - czytamy na stronie KUL-u.

Poza zajęciami na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, prowadzi również wykłady w WSD Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. Od 2017 r. jest audytorem w Lubelskim Sądzie Metropolitalnym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto