MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Maseczki ochronne, mydełka glicerynowe i płyny do dezynfekcji. Takie pakiety z pomocą Korycin rozesłał do domów opieki

Martyna Jurkowska
Martyna Jurkowska
Miała być impreza "Festiwal Legend", jest inicjatywa lokalna „Bezpieczni w pandemii”. Zrealizował ją wspólnie GOKSiT w Korycinie z Domem Gościnnym w Dzięciołówce. W ramach akcji seniorzy przygotowali pakiety na czasy epidemii dla domów opieki w województwie podlaskim.

- Szyliśmy maseczki ochronne, zrobiliśmy mydełka glicerynowe z motywem truskawki oraz płyny do dezynfekcji – wszystko zostało zapakowane w materiałowy ozdobny woreczek. Pakiety zostały wysłane do dwudziestu domów opieki w województwie podlaskim - informuje Katarzyna Sadowska, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie.

To efekt współpracy GOKSiT-u przy realizacji działań w ramach projektu „Kulturowo Ogrodowo”, którego głównym beneficjentem jest Dom Gościnny w Dzięciołówce. Jest to projekt na rzecz osób przede wszystkim starszych, niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie.

W ramach projektu zaplanowano imprezę "Festiwal Legend", który miał być II edycją konkursu spektakli teatralnych wystawianych przez podopiecznych domów opieki z całego regionu w Parku Kulturowym w Milewszczyźnie. Biorąc jednak pod uwagę sytuację epidemiologiczną impreza została zastąpiona inicjatywą lokalną „Bezpieczni w pandemii”.

Pakiety ochronne powędrowały m.in. do członków Korycińskiej Grupy Teatralnej. Pozostałe zostaną rozdane seniorom z gminy Korycin oraz wszystkim chętnym, którzy zgłoszą się do GOSKIT w Korycinie. Pakiety można odbierać w Bibliotece Publicznej w Korycinie od poniedziałku do piątku w godz. 9. – 14. oraz odwiedzając Park Kulturowy Korycin Milewszczyzna od środy do niedzieli w godzinach 12. – 17. Pakiety będą wydawane do wyczerpania zapasów.

- Mamy nadzieję, że przygotowane zastawy choć trochę wesprą w zapewnieniu bezpieczeństwa przed koronawirusem - podkreśla Katarzyna Sadowska.

Projekt „Kulturowo Ogrodowo - Program aktywności lokalnej w gminie Korycin” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Domu Gościnnego w Dzięciołówce jest realizowany w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Korycińskiej przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie od stycznia tego roku.

Cały projekt jest skierowany do osób starszych, niepełnosprawnych i oferuje zestaw kompleksowych i zindywidualizowanych form wsparcia, mających na celu wyprowadzenie osób z ubóstwa i wykluczenia społecznego. W ramach projektu uczestnicy stworzyli piękny ogród w ramach hortikulturoterapii – terapii ogrodowej, wzięli udział w warsztatach lokalnych przewodników w Parku Kulturowym Korycin – Milewszczyzna oraz zrealizowali inicjatywę lokalną w formie wyprodukowania pakietów ochronnych do walki z pandemią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Maseczki ochronne, mydełka glicerynowe i płyny do dezynfekcji. Takie pakiety z pomocą Korycin rozesłał do domów opieki - Sokółka Nasze Miasto

Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto