MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzież z województwa spotkała się w Korycinie. Wszyscy recytowali wiersze Leonardy Szubzdy (zdjęcia)

red
W sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie po raz XIX odbył się Konkurs Recytatorski poezji Leonardy Szubzdy „Między milczeniem a krzykiem”. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich województwa podlaskiego. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z m.in. SP w Nowym Dworze, SP w Korycinie, SP nr 3 w Sokółce, SP w Krasnymborze, SP w Dąbrowie Białostockiej, I LO w Białymstoku czy Liceum Plastycznego w Supraślu.

Można było wysłuchać m.in. takich utworów jak: „ Kiedyś mieliśmy niebo”, „Teraz”, „Za progiem mojego świata”, „Dziewczynki rodzą się” czy „Cierpliwie oswajała”.

Na zakończenie zostały wręczone wyróżnienia, podziękowania oraz nagrody uczniom którzy stanęli na podium.

Leonarda Szubzda mieszka w Sokółce, jest emerytowaną nauczycielką języka polskiego, absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Rewalidacji Umysłowo Upośledzonych w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Jest autorką siedmiu tomików poetyckich: „Jeszcze idziemy” (1992), „Żałuję lasów i róż” (1994), „Tylko sady nas pamiętają” (1996), „Ile życia” (1998), „Między milczeniem a krzykiem” (2001), „Zwyczajne obcowanie” (2006), „cdn…” (2013). Jej wiersze zostały zamieszczone w wielu almanachach i antologiach, były drukowane na łamach czasopism w kraju i za granicą (m.in. w prasie polonijnej w Chicago i Nowym Jorku), tłumaczone na języki obce (angielski, białoruski, esperanto).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto