Na stypendia, zajęcia dodatkowe, wyjazdy i wyposażenie. Ponad 1,3 mln zł trafi do szkół i przedszkoli

Martyna Tochwin
Martyna Tochwin
um sokolka
W dwóch sokólskich przedszkolach i czterech szkołach podstawowych rozpoczną się nowe projekty edukacyjne dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Gmina Sokółka pozyskała na ten cel ponad 1,3 mln zł.

Za pozyskane pieniądze Przedszkole nr 1 zrealizuje projekt pod nazwą „Kompetentne przedszkolaki”. Zorganizowane zostaną dodatkowe zajęcia, w postaci kół zainteresowań i warsztatów: “Mądroboty”, “Kulinarna Przygoda”, “Być badaczem” oraz “Skaczące nutki”. W planie są też wyjazdy edukacyjne.

„W krainie zmysłów” to projekt przewidziany do realizacji w Przedszkolu nr 5. Misją projektu jest stworzenie KRAINY ZMYSŁÓW – miejsca do zajęć o charakterze korekcyjnym, logopedycznym, rozwijającym kreatywność, umiejętność współpracy w grupie, stymulujących rozwój psychoruchowy, rozwijającym kompetencje matematyczne oraz podstawowe zmysły. Zostaną zorganizowane zajęcia logopedyczne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia „Poznaję świat zmysłami” oraz “Wędrujące stopy”.

Projekt „Dla każdego dobra szkoła – lepsza przyszłość” będzie realizowany w Szkole Podstawowej w Boguszach. Zaplanowano objęcie minimum 35 uczniów i uczennic działaniami projektowymi. W tym zajęciami dydaktyczno-wyrównawczymi, zajęciami specjalistycznymi, pomocą stypendialną dla 10 uczniów i uczennic w wysokości 380 zł na osobę miesięcznie przez 10 miesięcy i zajęciami rozwijającymi zainteresowania. Ponadto szkoła zostanie doposażona w pomoce dydaktyczne i narzędzia wykorzystywane do diagnozowania, terapii oraz codziennej pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych przeprowadzi projekt „Nauczanie przez eksperymentowanie w SP w Malawiczach Dolnych” w którym przewidziana jest pomoc stypendialna dla 6 uczniów/uczennic w wysokości od 350 zł do 500 zł miesięcznie na osobę przez 10 miesięcy. Dodatkowo szkoła zorganizuje zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki, języka angielskiego i języka polskiego, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, rozwijające umiejętność uczenia się. Uczniowie będą mogli skorzystać z indywidualnej terapii psychologicznej. W planach są szkolenia dla nauczycieli i organizacja wyjazdu edukacyjnego do Eksperymentarium w Łodzi i Krajobrazowego Parku w Bolimowie, a także zajęcia na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

„Nauczanie przez eksperymentowanie w Szkole Podstawowej w Starej Rozedrance” to zajęcia dodatkowe dla uczniów, w tym koło geograficzne, biologiczno-chemiczne, matematyczne, fizyczne, szkolenia dla nauczyciela, piknik naukowy, organizacja wyjazdu edukacyjnego do Eksperymentarium w Łodzi i Krajobrazowego Parku w Bolimowie. Uczniowie wezmą udział w zajęciach na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym w Białymstoku. Powstanie pracownia przyrodnicza, w której będą się odbywały zajęcia badawcze. Uczniowie otrzymają odzież ochronną, odczynniki, preparaty, wyposażenie laboratoryjne, uczniowskie zestawy edukacyjne.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce zrealizuje projekt „Wiedza i kompetencje”. W ramach projektu 484 uczniów w zależności od potrzeb skorzysta z zajęć dodatkowych rozwijających i dydaktyczno – wyrównawczych z języka niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego, matematyki, przedmiotów informatycznych, przedmiotów przyrodniczych. Uczniowie poznają nowe techniki pamięciowe, sposoby szybkiego uczenia się i zapamiętywania. Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przewidziano wsparcie terapeutyczne, zajęcia logopedyczne, terapię pedagogiczną, socjoterapię, gimnastykę korekcyjną, zajęcia rewalidacyjne w tym zajęcia korekcyjno – kompensacyjne.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie