Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nieodkryte tajemnice różanostockich zabytków. Trójwymiarowe modele pomników kultury można zobaczyć bez wychodzenia z domu

OPRAC.: Martyna Tochwin
rozanystok.salezjanie.waw.pl
Nieodkryte tajemnice różanostockich zabytków to nowy projekt, którego autorem jest Towarzystwo Św. Franciszka Salezego – Inspektoria Św. Stanisława Kostki. Po raz pierwszy w historii, na stronie internetowej udostępniono profesjonalnie wykonane trójwymiarowe modele wybranych zabytków Różanegostoku.

Po raz pierwszy w historii, udostępniono profesjonalnie wykonane trójwymiarowe modele wybranych zabytków Różanegostoku, na które składają m.in.:

  • kościół pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Marii Panny,
  • budynek klasztoru prawosławnego żeńskiego, tzw. drapieżnik
  • zimowa cerkiew pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny.

Po wejściu na stronę projektu można wirtualnie zwiedzić najciekawsze zabytki, obejrzeć świątynię od środka, przyjrzeć się fascynującym detalom architektury, w końcu - poczytać o niezwykłej historii Różanegostoku oraz jego zabytków.

- Różanystok to niewielka podlaska miejscowość położona w pobliżu granicy z Białorusią, na pograniczu Kotliny Biebrzańskiej i Wysoczyzny Białostockiej. W okolicznym krajobrazie zdominowanym przez pola uprawne wyróżnia się już z daleka dwuwieżowy masyw barokowego sanktuarium maryjnego w Różanymstoku. Od ponad 300 lat jest ono celem pielgrzymek do słynącego cudami obrazu Matki Boskiej Różanostockiej - czytamy na stronie rozanystok.salezjanie.waw.pl.

Warto zwrócić uwagę, na fantastyczne fotografie panoramiczne a także wyjątkowe szczegóły zabytków ruchomych, które Salezjanie przechowują w w bazylice. Są tam m.in.;

  • obrazy NMP słynące z cudów,
  • Relikwiarz z Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego
  • misternie intarsjowane konfesjonały z XVIII wieku.

Różanystok, bazylika. Konfesjonał (2) XVIII w by sarmatia virtualis on Sketchfab

Autorem projektu jest Towarzystwo Św. Franciszka Salezego – Inspektoria Św. Stanisława Kostki

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto