Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ośrodki kultury w naszym powiecie stanęły na wysokości zadania. Dzieci w wakacje nie będą się nudzić

Ewa Bochenko
Ewa Bochenko
W wakacje atrakcji dla dzieci nie zabraknie
W wakacje atrakcji dla dzieci nie zabraknie archiwum
W czasie deszczu (i nie tylko) dzieci się nudzą. Szczególnie w wakacje. Na szczęście nasze ośrodki kultury bardzo dbają o rozrwkę dla nich w czasie letniego wypoczynku i oferują szereg różnych zajęć, na które zapraszają dzieci i młodzież

Ośrodki kultury i instytucje kulturalne jak co roku zadbały o to, by dzieci i młodzież spędzające czas wolny od nauki nie mogły się nudzić. Dużo się dzieje niemal wszędzie. A tam gdzie nic się nie dzieje, do dyspozycji są biblioteki, w których na dzieci czekają książki i gry. Sprawdziliśmy co dokładnie i gdzie.

Sokólski Ośrodek Kultury proponuje Warsztaty pisania ikon na szkle - Propozycja artystyczna na rozpoczęcie wakacji. Odbędą się 25 czerwca o godz. 16. Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku 6-16 lat. Każdy uczestnik otrzyma niezbędne materiały i z zajęć wyjdzie z gotową ikoną w ramce. Zajęcia prowadzi malarka ikon, pedagog sztuk pięknych Nadia Kruszyńska. Koszt udziału w zajęciach 30 zł.

SOK organizuje również Akcję Lato 2019 proponując dzieciom mnstwo zajęć artystycznych, gier, zabaw, filmów, teatru dla dzieci od lat 6. Zapewniają, że codziennie przez dwie godziny pod opieką instruktorów odbywać się będą ciekawe zajęcia. Niektóre z naszych propozycji to: lepienie z gliny, malowanie, zabawa w teatr lalkowy, zdrowe koktajle, które zrobisz sam, labirynty z zagadkami, tajemnice kina i wiele innych. Termin: 8 - 19 lipca 2019 w godzinach 10. - 12.Obowiązują zapisy.

Dla tych , którzy nie zdecydują się uczęszczać na wszystkie zajęcia mamy dodatkowa ofertę: 28 czerwca o godz. 11. w Kinie “Sokół” odbędzie się spektakl teatralny- Pipi wędrowniczka/ bezpłatnie dla wszystkich chętnych. A we wszystkie czwartki w lipcu i sierpniu zaplanowano drugą edycję Bazarku Zabawek, na którym dzieci mogą sprzedać swoje zabawki lub się wymienić/ bezpłatnie.

W Sokółce również w Bibliotece Publicznej będzie duż się działo. W sierpniu, w każdy wtorek od godz. 14. będą zajęcia w plenerze. Bezpłatne i bez konieczności zapisywania się.

A co w powiecie?

GOKiS w Kuźnicy organizuje przez okres czterech tygodni zorganizowane półkolonie dla dzieci od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Każdy tydzień będzie miał swoją atrakcję - wycieczkę poza Kuźnicę. Jest możliwość zapisów na konkretny, cały tydzień bez konieczności zapisów na cały turnus. Półkolonie będą prowadzone przez instruktora z przygotowaniem pedagogicznym. Dzieci będą miały zapewniony obiad przez firmę cateringową. Godziny półkolonii : 10. - 16.0. Koszt jednego tygodnia 50 zł. (wyżywienie). GOKiS w Kuźnicy okresie wakacyjnym czynny jest w godz. 10 - 18 i zaprasza wszystkie dzieci w tym czasie.

W Szudziałowskim ośrodku kultury na dzieci będą czekały w dniach 8-12 lipca zajęcia pod hasłem „Wieś w której mieszkamy” , czyli gry o swojej miejscowości. 15- 19 lipca odbędą się tam warsztaty Cudawianki, to zajęcia manualne. Od 6 do 10 sierpnia będą trwały „ Eco- dzieciaki” czyli zajęcia artystyczne .

W okresie wakacyjnym w GOK-u w Krynkach z kolei obowiązuje tygodniowy rozkład zajęć od wtorku do soboty w godzinach 14.- 16. na wakacjuszy będą czekały gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, a w razie niepogody - zajęcia plastyczne i gry planszowe w budynku. W każdą sobotę planowane są od godz.14.spacery dla chętnych dzieci i młodzieży pod nazwą „Poznajemy Krynki o naturę”.

Również w Suchowoli będą półkolonie, m.in. sportowe, ale terminy jeszcze nie są znane. Informacje o datach mają pojawić się na stronie ośrodka kultury w tym tygodniu.

W Dąbrowie Białostockiej w M-GOK lipcu i w pierwszym tygodniu sierpnia będą trwały codziennie warszaty artystyczne dla dziecia. Zaś w okresie od 8 do 12 lipca i od 15 do 19 lipca dzięki Stowarzyszeniu Anawoj z Michałowa te warsztaty będą miały charakter międzynarodowy

- Będą prowadzone przez wolontariuszy europejskich. Oprócz tego 7 lipca planujemy turniej piłki noznej „Sportowe rozpoczęcie wakacji” dla drużyn amatorskich, a 13 lipca festyn przy fontannie- mówi Maciej Sulik, szeg ośrodka.

Również w Janowie na dzieci czekają atrakcje. Ośrodek Kultury zaprasza je na zajęcia od 8 do 12 lipca i od 15 do 19 lipca. Zajęcia tematyczne odbywać się będą od godz. 10.

Letnisko dla ciekawych świata tuż tuż

Akcja „Letnisko dla dzieci ciekawych świata” w tym ro ku dzięki współpracy naszych ośrodków kultury ze Stowarzyszeniem Anawoj z Michałowa przyjedzie do naszego powiatu. To cykl wakacyjnych warsztatów z wolontariuszami z czterech krajów. W programie są wielokulturowe gry i zabawy, animacje językowe, cyrkowe, sportowe i artystyczne. Wstęp na zajęcia jest wolny. Pierwsze odbędą się w Dąbrowie Białostockiej w dniach 8-12 lipiec i 15-19 lipiec. Potem Wolontariusze pojadą do Suchowoli. Będą tam od 22 lipca do 26 lipca. Na koniec odwiedzą Korycin.Tam będąc od 29 lipca do 2 sierpnia.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto