MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ostateczne starcie już w niedzielę. W powiecie sokólskim do lokali wyborczych pójdą mieszkańcy trzech gmin

Martyna Jurkowska
Martyna Jurkowska
polskapress
21 kwietnia, mieszkańcy 3 gmin w powiecie sokólskim zdecydują, komu powierzą władzę na najbliższe pięć lat. O ich głosy do samego końca zabiegają kandydaci na wójtów i burmistrzów. Wszystko ostatecznie się rozstrzygnie już w najbliższą niedzielę.

Jeden z najciekawszych wyborczych pojedynków rozegra się w gminie Korycin. Tam obecny wieloletni wójt Mirosław Lech, który funkcję tę sprawuje nieprzerwanie od 1991 roku, w drugiej turze spotka się z Beatą Matyskiel, prywatnie żoną burmistrza Suchowoli Michała Matyskiela, która w przeszłości pracowało jako dziennikarka białostockiego oddziału TVP i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korycinie. Obecnie jest komendantem Ochotniczych Hufców Pracy w Podlaskiem.

Wyniki obu kandydatów z pierwszej tury głosowania są niemal identyczne, więc szykuje się emocjonująca i zacięta walka.

- W tych wyborach nie chodzi mi o władzę tylko o ludzi - zapewnia Beata Matyskiel. - Zawodowo i prywatnie od dawna jestem spełniona, ale wsłuchując się w głosy mieszkańców gminy Korycin,gdzie mieszkam od dwunastu lat, poznałam ich potrzeby. Bardziej niż promocji oczekują poprawy bezpieczeństwa. Nowych dróg, przystanków czy bieżących napraw istniejącej już infrastruktury, która jest zaniedbana. Chcą nowych miejsc pracy, a tym samym lepszej współpracy z przedsiębiorcami. A przede wszystkim chcą wójta, który ich słucha. A ja potrafię słuchać i reagować w zależności od konkretnej potrzeby. Staram się być sobą i prowadzić swoją kampanię spokojnie. Czy obawiam się wyniku głosowania? Oczywiście jestem podekscytowana, ale każdy wybór mieszkańców uszanuję. Teraz jest ten moment, że mogą mnie zagospodarować do pracy na rzecz gminy. Jeśli tak będzie, z ogromną odpowiedzialnością podejmę się tego zadania.

W powiecie sokólskim dogrywka będzie także w gminach Janów i Szudziałowo. W pierwszej o fotel włodarza powalczy obecnie piastujący tę funkcję Jerzy Pogorzelski oraz Czesław Jan Kiejko, który był już wójtem tej gminy w latach 2014-2018.

W Szudziałowie z kolei w drugiej turze spotkają się dwie kobiety: Renata Czaban-Tarasewicz, urzędniczka pracująca w Urzędzie Gminy oraz Elżbieta Kędyś, z wykształcenia ekonomistka, od 14 lat radna gminy. Jest także sołtysem oraz szefową zarządu rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sokółce. Obie kandydatki są „nowe”, bo dotychczas urzędujący wójt w ogóle nie wystartował w wyborach.

- Jestem doświadczoną i dojrzałą kandydatką. Mam wiedzę oraz umiejętności skutecznego zarzadzania gminą. Umiem słuchać i rozumiem wiele problemów. Mam pomysł i strategię na rozwój gminy. Czy obawiam się konkurencji? W jakichkolwiek wyborach konkurencja jest normalną częścią demokratycznego procesu. Nie obawiam się konkurencji, skupiam się na swoich celach i wartościach oraz na tym, jak mogę przyczynić się dla dobra naszej społeczności - komentuje Elżbieta Kędyś.

Jej rywalka, Renata Tarasewicz-Czaban przypomina, że od urodzenia mieszka w gminie Szudziałowo. Przez ponad 20 lat pracuje w tutejszym urzędzie gminy, gdzie poznała pracę samorządowca i problemy mieszkańców.

- Chciałabym być blisko nich, służyć pomocą w rozwiązaniu problemów. To buduje zaufanie, dla mnie najważniejszy zawsze będzie człowiek. Dałam się poznać, jako osoba uczciwa i kompetentna, która nie boi się ciężkiej pracy i odpowiedzialności. Ponadto jestem osobą komunikatywną i otwartą - mówi Renata Czaban-Tarasewicz.

Dodaje, że nie traktuje swojej kontrkandydatki, jako konkurencji.

- Owszem, jesteśmy trochę, jak akwizytorzy, którym zależy na sprzedaniu swojej wizji rozwoju gminy. Reprezentuję jednakże pokolenie ludzi młodych , którzy są otwarci na współpracę i dialog. Mam nadzieję, iż po wyborach będziemy w stanie budować wspólnie lepszą przyszłość.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto