Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostatnia droga śp. Stanisława Konopki. Byłego dyrektora dąbrowskiego ogólniaka pożegnali samorządowcy i cała społeczność szkolna

Martyna Tochwin
Martyna Tochwin
W czwartek 12 stycznia odbyło się ostatnie pożegnanie śp. Stanisława Konopki, wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Po mszy świętej żałobnej, która odbyła się w kościele w Dąbrowie Biał., ciało pedagoga zostało pochowane na cmentarzu parafialnym.

Śp. Stanisława Konopkę pożegnała cała społeczność szkolna z LO w Dąbrowie Białostockiej. Wśród żałobników byli zarówno obecni uczniowie szkoły, ale nie zabrakło także dawnych uczniów oraz dawnych współpracowników zmarłego dyrektora.

Ostatnia droga śp. Tomasza Sztukowskiego. Trumnę lubianego nauczyciela z Dąbrowy nieśli sami uczniowie

Śp. Stanisław Konopka całe swoje życie zawodowe związał z edukacją. Zespołem Szkół w Dąbrowie Białostockiej zarządzał od 1979 roku. Kierował szkołą i nauczał historii do 1991 roku, kiedy przeszedł na emeryturę. Jeszcze kolejne dwa lata kontynuował pracę w szkole jako nauczyciel historii.

Za swoją pracę jest wielokrotnie doceniany i nagradzany przez władze oświatowe, w tym między innymi Nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania II Stopnia, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto