Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pokonać ból

[email protected]
Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak powszechną dolegliwością są bóle mięśniowo-stawowe różnego pochodzenia. Skarży się na nie średnio co drugi Polak. Ponad jedna trzecia cierpiących z powodu bólu potrzebuje ...

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak powszechną dolegliwością są bóle mięśniowo-stawowe różnego pochodzenia. Skarży się na nie średnio co drugi Polak. Ponad jedna trzecia cierpiących z powodu bólu potrzebuje specjalistycznej pomocy. Większość z nich nigdy się po nią nie zgłasza...

Gdy ból staje się bardzo uciążliwy najczęściej sięga się po tabletki przeciwbólowe i to w coraz większych ilościach. Tymczasem warto rozpocząć kurację od preparatów przeciwbólowych do stosowania miejscowego. Odpowiednio dobrane – skutecznie łagodzą ból i zmniejszają towarzyszący mu często obrzęk, a ich niepożądane działania są znacznie mniejsze niż środków doustnych. Jeżeli ból nie ustępuje, kurację można wspomagać tabletkami, dążąc jednak do stopniowego zmniejszania ich dawki.
Leki do stosowania miejscowego mogą mieć formę kremu, żelu lub emulgelu. Krem ma tłuste podłoże, dlatego można go wykorzystywać podczas masażu. Żel, może być stosowany w jonoforezie i fonoforezie, ale nie nadaje się do masażu. Emulgel łączy w sobie zalety kremu i żelu. Można zatem go stosować w jonoforezie i fonoforezie. Jednocześnie ma cechy emulsji pozwalającej na wykonywanie masażu.

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów charakteryzuje się stanem zapalnym, który prowadzi do stopniowej destrukcji stawów. Występuje trzykrotnie częściej u kobiet niż u mężczyzn. Najczęściej zaczyna się między 30 a 50 rokiem życia. Atakuje przede wszystkim stawy palców rąk i nadgarstków oraz stóp, ale również stawy kolanowe, łokciowe, biodrowe i barkowe. Pierwsze objawy to: ból, obrzęk i uczucie porannej sztywności stawów. Później obserwuje się postępujące ograniczenie ruchomości stawów i osłabienie mięśni.
Leczenie jest trudne i powinno być kompleksowe. W niektórych przypadkach niezbędna bywa interwencja chirurgiczna. Coraz częściej proponowanym uzupełnieniem terapii doustnej są niesterydowe leki przeciwzapalne do stosowania miejscowego, np. Voltaren Emulgel.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest bardzo rozpowszechniona. Występuje u około jednej trzeciej osób dorosłych i aż 90% osób powyżej 65. roku życia. Dotyczy mniej więcej w jednakowym stopniu, kobiet i mężczyzn. Najczęstszym objawem tej choroby jest ból w zajętym stawie pojawiający się podczas ruchu. Leczenie tej choroby polega na zapobieganiu zmianom zwyrodnieniowym, opóźnianiu ich rozwoju oraz łagodzeniu towarzyszących im dolegliwości.

Bóle karku, pleców lub krzyża

Bóle mięśniowo-stawowe karku, pleców lub krzyża, bądź też bóle promieniujące z tych okolic w kierunku głowy, klatki piersiowej albo kończyn, są dolegliwościami, na które uskarża się wiele osób. Spowodowane są zwykle złą postawą ciała, skrzywieniem kręgosłupa, wadami budowy kręgów, pracą w pochyleniu lub dźwiganiem. Bezpośrednich przyczyn bólu pleców może być wiele, np. dźwignięcie ciężkiego przedmiotu lub uraz spowodowany gwałtownym ruchem. Dolegliwościom sprzyja ponadto nadwaga oraz siedzący tryb życia.
Jak widać przyczyn występowania bólu jest wiele. Ale trzeba z nim walczyć. Dlatego zamiast niepotrzebnie cierpieć – lepiej skorzystać z pomocy nowoczesnej medycyny i zastosować odpowiednio dobrany środek przeciwbólowy. Gdy bólowi towarzyszy stan zapalny i obrzęk warto szukać środków, które nie tylko usuną ból, ale mają również działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Powrót
od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto