MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Sokółce. Były odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe

OPRAC.:
Martyna Jurkowska
Martyna Jurkowska
powiat sokólski/Mateusz Zalewski
W Sokółce odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka połączonych z 30-leciem powołania Państwowej Straży Pożarnej. Nie zabrakło podziękowań za codzienną służbę oraz wręczania awansów, medali i wyróżnień.

Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się tradycyjnym przemarszem uczestników uroczystości spod Komendy Powiatowej PSP w Sokółce do kościoła p.w. Św. Antoniego Padewskiego, gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków.

Następnie pododdziały Państwowej Straży Pożarnej i klasy mundurowej z Zespołu Szkół w Sokółce wraz z pocztami sztandarowymi Ochotniczych Straży Pożarnych, Powiatową Młodzieżową Orkiestrą Dętą Zespołu Szkół i Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchowoli przemaszerowały na plac w centrum Sokółki, gdzie rozpoczął się uroczysty apel.

Wzięli w nim udział przedstawiciele władz rządowych - wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski oraz samorządowych, służb i podmiotów współpracujących z jednostkami ochrony przeciwpożarowej, a także weteranów pożarnictwa i zarządów oddziałóww gminnych związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z terenu powiatu sokólskiego.

Po przemówieniach wręczono odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Łącznie wyróżniono prawie 30 osób, w tym strażaków i osoby wspierające ochronę przeciwpożarową na terenie powiatu sokólskiego.

Uroczystości zakończyło odprowadzenie sztandaru Komendy Powiatowej PSP w Sokółce i rozformowanie pododdziałów, po którym wykonano pamiątkowe zdjęcie oraz wysłuchano koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół i jednocześnie Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchowoli.

W trakcie jego trwania goście mogli dokonać pamiątkowego wpisu w Kronice Komendy oraz obejrzeć prezentowane pojazdy pożarnicze, zarówno nowoczesne jak i zabytkowe. Na uczestników uroczystości oraz mieszkańców czekały również bigos i grochówka z kuchni polowej przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kuźnicy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto