Puchar, mistrzostwa i eliminacje do olimpiady

Krzysztof Suliga
Kolarze ścigali się na rundach przebiegających przez Koziegłówki.
Przez dwa dni w gminie Koziegłowy rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Odbyły się tam wyścigi ze startu wspólnego oraz jazda indywidualna na czas.

Przez dwa dni w gminie Koziegłowy rywalizowali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Odbyły się tam wyścigi ze startu wspólnego oraz jazda indywidualna na czas. Juniorzy młodsi mieli tam eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach z powodzeniem rywalizowali reprezentanci Błękitnych Dobrawa Koziegłowy.

W jeździe na czas do OOM Bartosz Pilis zajął 17. miejsce, a w wyścigu ze startu wspólnego był 24. Wyniki te pozwoliły mu na zakwalifikowanie się do olimpiady. W Mistrzostwach Śląska na czas zajął trzecie miejsce, a ze startu wspólnego był czwarty. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek wygrała ze startu wspólnego Adrianna Machoś (GK Gliwice), a 6. była Paulina Chmurzewska. Na czas zwyciężyła Hanna Handrysz (Feniks Rydułtowy), Chmurzewska zajęła 4. lokatę. W młodzikach na czas na 28. pozycji sklasyfikowano Krzysztofa Cupiała. W Pucharze Polski juniorów zwyciężył Rosjanin Vadami Masienitov. Patryk Ratajczyk był 21., Grzegorz Pawlak 22., Mateusz Kwiatkowski 25., Kamil Gradek 40., a Dawid Patyński 43 (wszyscy Błękitni). Ratajczyk wygrał czasówkę w ramach Mistrzostw Śląska, a generalnie zajął 2. lokatę. Gradek był w MŚ trzeci. W MŚ orlików zwyciężył Łukasz Strzeduła przed Bartoszem Grubką i Jakubem Koralewskim (wszyscy Błękitni). W PP Juniorów na czas wygrał Kamil Pawelec (MZKol. Warszawa) przed Ratajczykiem. Gradek zajął 6. miejsce, Patyński 10., Sebastian Jamrozik 21., Kwiatkowski 27., Grzegorz Pawlak 33., a Mateusz Chmurzewski 35. W PP orlików ze startu wspólnego triumfował Piotr Krajewski (Mostostal Puławy). Grubka zajął 6. pozycję, Kaszuba 7., a Koralewski 15.W orlikach na czas najlepszy był Strzeduła. Grubka osiągnął 4. wynik, Koralewski 7., Michał Leśniewski 8., a Kaszuba 10. Łącznie wystartowało 350 zawodników i zawodniczek.

Zawody mogły się odbyć dzięki pomocy Urzędu Miasta i Gminy w Koziegłowach, policji oraz druhów OSP z: Koziegłów, Koziegłówek, Rosochacza, Mysłowa, Lgoty Górnej i Glinianej Góry.