Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rolnik z gminy Korycin zdobywcą tytułu "Farmer Roku" w ogólnopolskim prestiżowym konkursie branżowym

Martyna Tochwin
Martyna Tochwin
Maciej Zarzecki (pierwszy z prawej) prowadzi firmę, która zajmuje się skupem mleka od okolicznych rolników i produkcją swojskiego sera korycińskiego w wielu wariantach smakowych.
Maciej Zarzecki (pierwszy z prawej) prowadzi firmę, która zajmuje się skupem mleka od okolicznych rolników i produkcją swojskiego sera korycińskiego w wielu wariantach smakowych. fb/mirosław lech
Maciej Zarzecki, prezes firmy Zarzeccy Sp. z o.o. został laureatem XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu ROLNIK - FARMER ROKU. Zwycięzca otrzymał statuetkę „Złotego Jabłka” oraz tytuł „Rolnika – Farmera Roku” w kategorii produkty regionalne i tradycyjne.

- Jesteśmy firmą rodzinną, w której tradycja wyrobu sera sięga XIX w. Produkcję Sera Korycińskiego Swojskiego rozpoczęliśmy w 1999 r. pozyskując mleko z własnego gospodarstwa rolnego - mówi Maciej Zarzecki, prezes spółki Zarzeccy.

Mieszka w podkorycińskiej wsi Mielniki. Właśnie tam prowadzi firmę, która zajmuje się skupem mleka od okolicznych rolników i produkcją swojskiego sera korycińskiego w wielu wariantach smakowych. Sery wytwarzane są w niewielkiej manufakturze z dbałością o zachowanie tradycyjnej receptury.

Zarzeccy sp. z o.o. to dobrze prosperująca firma, zatrudniająca w sumie około trzydzieści osób. W produkcji stosuje się nowoczesną linię technologiczną. Sery sprzedawane są bezpośrednio do marketów, sklepów z żywnością ekologiczną, a także na targach krajowych i zagranicznych. Firma prowadzi też degustację swoich serów na imprezach promując w ten sposób podlaski tradycyjny produkt regionalny.

Celem konkursu „Rolnik – Farmer Roku” jest promowanie nowoczesnego rolnictwa i tych producentów rolnych, którzy dzięki pomysłowości i inicjatywie potrafią dostosować swój warsztat pracy do zmieniającego się rynku i nowych realiów, w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Rolników do udziału w konkursie Rolnik – Farmer Roku co roku zgłaszają wojewódzkie ODR, Izby Rolnicze oraz oddziały regionalne rządowych agencji, które zajmują się obsługą rolnictwa. W tym roku zgłoszono ponad 250 gospodarstw.

Oceniane były efekty gospodarowania poprzez wydajność, plonowanie, stosowane techniki produkcji. Nie bez znaczenia były działania na rzecz ochrony środowiska, rozwoju obszarów wiejskich, tworzenie nowych miejsc pracy i otwarcie na rynek. Analizowany był rozwój gospodarstw.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto