MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Suchowoli odbędzie się Gminny Szczyt Klimatyczny. Będą prezentacje, wykłady i panele dyskusyjne

Martyna Jurkowska
Martyna Jurkowska
pixabay.com
Gminny Szczyt Klimatyczny w Suchowoli ma być zorganizowany z okazji „Dnia Ziemi” w 2025 roku. Będzie to wydarzenie przeznaczone dla wszystkich mieszkańców bez względu na wiek. W planie jest część zaplanowana wyłącznie dla dzieci i młodzieży oraz oddzielna dla dorosłych.

Wydarzenie pod hasłem "Gminny Szczyt Klimatyczny" odbędzie się przy okazji realizacji prac związanych z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Chodorówce Nowej. Organizacja szczytu będzie miała na celu upowszechnienie wśród mieszkańców gminy wiedzy na temat energooszczędności infrastruktury oraz wykorzystania OZE w aspekcie walki ze zmianami klimatu.

Będzie to wydarzenie przeznaczone dla wszystkich mieszkańców bez względu na wiek – przewiduje się część zaplanowaną wyłącznie dla dzieci i młodzieży oraz oddzielną dla dorosłych. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku głównym punktem będą prezentacje, wykłady, jak również panele dyskusyjne z zaproszonymi ekspertami do spraw ochrony środowiska, a także specjalistami z zakresu OZE i energooszczędności.

Przewiduje się 3-4 sesje tematyczne (np. jakość powietrza w gminie, efektywność energetyczna i opłacalność zastosowania OZE, ochrona wód w gminie).

Modernizacja energetyczna budynku szkoły Chodorówce Nowej będzie również przedmiotem panelu dyskusyjnego dotyczącego oszczędnego wykorzystania zasobów naturalnych oraz zastosowania OZE. Na tym przykładzie uczestnicy wydarzenia zapoznają się, jak poszczególne usprawnienia termomodernizacyjne wpływają na stopień energooszczędności infrastruktury, przybliżona zostanie tematyka sposobu funkcjonowania pomp ciepła, w szczególności powietrze-woda oraz ich parametrów energetycznych oraz opłacalności finansowej.

Na koniec gminnego szczytu klimatycznego odbędzie się konkurs z nagrodami. Startować w nim będą mogły zespoły 4-5 osobowe składające się z dowolnie wybranych członków (przykładowo uczniowie z klasy wraz z wychowawcą, rodzice z dziećmi, etc.). Dwa zespoły, które zdobędą najwyższą liczbę punktów (najtrafniej będą odpowiadały na zadawane pytania) zostaną dopuszczone do finału. Na członków zwycięskiej drużyny będą czekały atrakcyjne nagrody (na przykład tablety).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto