Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wyścig Szlakami Jury 2014 [ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
W miniony weekend rozegrany został XI Międzynarodowy etapowy wyścig kolarski „Szlakami Jury”. Wyścig odbył się na terenach Gminy Włodowice, Szczekocin i Gminy Irządze. Wyścig Szlakami Jury 2014.

Wyścig Szlakami Jury 2014
Na starcie stanęło 152 kolarzy. Obok zawodników z polskich klubów wystartowali zawodnicy z sześciu klubów zagranicznych: Rosji, Litwy, Czech i trzy drużyny niemieckie - Thuringen, Brandenburg i Cottbus.

I etap pod patronatem prezesa WZ LZS Katowice, indywidualna jazda na czas odbyła się na dystansie 8 km na odcinku Hucisko-Zdów-Hucisko. W juniorach młodszych najlepszy czas wykręcił zawodnik KS Pogoń Puławy Piotr Pękała (13:23:47). W juniorach zwyciężył John Mandrysch (12:42:24) z THURINGEN RADSPORT-VERBAN (Niemcy).

17 maja odbyło się Kryterium Uliczne w Szczekocinach. W juniorach młodszych pierwszy był Jakub Ruman ACK STARA VES (Czechy). Ten zawodnik został również zwycięzcą etapu II. W juniorach kryterium uliczne wygrał Robert (Jageler THURINGEN RADSPORT-VERBAN). Zwycięzcą II etapu został Niemiec Louis Rohde (RSC COTTBUS).

Wyniki zawodników MG LKS „Błękitni” PAULA-TRANS. W kategorii młodzik Robert Rzepka był 5. W kat. chłopców szkół podstawowych wygrał Kornel Kupicha, drugie był Konrad Kwiecień a trzeci Jakub Musialik. Dziewczęta: 1. Natalia Maśka.

W Irządzach rozegrano III etap wyścigu pod patronatem Wójta Jana Molendy. W juniorach młodszych wygrał Filip Deja KS Pogoń Puławy. W klasyfikacji Indywidualnej wyścigu zwycięzcą został Filip Maciejuk z KS Pogoń Puławy.

Drużynowe zwycięstwo przypadło KS Pogoń Puławy. Kat. Junior III etap: 1. Stanisław Aniołkowski (BDC NOSIR NOWY DWÓR MAZOWIECKI).

Klasyfikacja indywidualna wyścigu 1. John Mandrysch, 2. Erik Schubert (obaj THURINGEN RADSPORT-VERBAN - Niemcy), 3. Dawid Adamczyk (WLKS KRAKUS Kraków). pierwsze miejsce zajął THURINGEN RADSPORT-VERBAN, drugie - BDC-NOSIR NOWY DWÓR MAZOWIECKI a trzecie - TEAM BRANDENBURG.

Wyścig odbył się na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Sponsorowali go: Hotel Orle Gniazdo w Hucisku, Polimer, Laser II, Banaszek Nieruchomości, Renault Tandem, BS Myszków, A&W CZAPLA. W zabezpieczeniu imprezy pomogli: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu oraz druhowie OSP z jednostek z: Włodowic, Zdowa, z Gminy i Miasta Szczekociny i Gminy Irządze.