MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

50. urodziny wozu strażackiego i podpisanie porozumienia w sprawie przekazania nowego sprzętu dla OSP w Korycinie

OPRAC.:
Martyna Jurkowska
Martyna Jurkowska
W uroczystości wzięli udział: Piotr Rećko starosta sokólski, Mirosław Lech wójt gminy Korycin, Edmund Sobolewski, druh prezes honorowy OSP w Korycinie, Jarosław Pakuła prezes OSP Korycin, druhowie i komendanci OSP Korycin, Krukowszczyzna i Ostra Góra, oraz mieszkańcy tej gminy.

- Jesteście niezwykłą społecznością, bo potrafiliście nie tylko zadbać o jak najnowocześniejszy sprzęt dla swoich druhów ochotników, ale też pamiętacie o swojej historii – zwrócił się do zebranych Piotr Rećko.

Dodał, że jako prezes powiatowych Straży Pożarnych, a jednocześnie starosta sokólski chce pogratulować mieszkańcom gminy tej niezwykłej, historycznej rzeczy jaką jest samochód oraz wyrazić wdzięczność ludziom z panem wójtem na czele za dbałość o przeszłość i bezpieczeństwo mieszkańców.

Tatra jest drugim, najstarszym wozem bojowym jednostki OSP Korycin. 8 czerwca 1998 roku decyzją Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku dla jednostki w Korycinie został przekazany nieodpłatnie ciężki samochód gaśniczy marki Tatra 148. Rok produkcji 73, a data pierwszej rejestracji w kraju to 1974 rok. Minęło więc 50 lat od jego obecności w naszym kraju.

- Stojąc tutaj jestem dumny, że potrafimy połączyć historię ze współczesnością – powiedział Mirosław Lech, wójt Korycina.

Dodał, że 20 lat temu nikt sobie nawet nie wyobrażał, ze jednostki strażackie będą dysponowały takim sprzętem, jaki jest dziś na wyposażeniu straży pożarnej. Wyraził też dumę z faktu, że mógł współtworzyć tę historię.

- Tworzymy historię, a wy zabezpieczacie spokój i bezpieczeństwo mieszkańcom naszej gminy, za co wam wszystkim dziękuję – zwrócił się na koniec do strażaków ochotników Mirosław Lech.

Na 50 urodzinach Tatry zostało też podpisane porozumienie, na mocy którego Powiat Sokólski zobowiązał się przekazać na potrzeby OSP w Korycinie sprzęt o wartości 21 tys. zł. Do druhów w Korycinie trafi stacja obiektowa DSP 52 wraz z anteną , okablowaniem i wtykami, oraz 3 komplety umundurowania strażackiego specjalnego 3 – częściowego.

Po podpisaniu porozumienia rozpoczęło się huczne świętowanie 50 urodzin Tatry. Był tort i prezentacja sprzętu, oraz honorowy przejazd „Jubilata” ulicami Korycina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto