MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa malowanie muralu na ścianie domu katechetycznego w Dąbrowie Białostockiego. Będzie tam wizerunek Sługi Bożego

Martyna Jurkowska
Martyna Jurkowska
parafia w Dabrowie B
Rozpoczęły się prace przy namalowaniu muralu poświęconego księdzu Józefowi Fordonowi, budowniczemu kościoła parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie Białostockiej. Wielkoformatowe malowidło powstaje na ścianie domu katechetycznego przy świątyni.

Na stworzenie wielkoformatowego malowidła gmina przy współudziale Stowarzyszenia Dąbrowskiego otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy złotych.

- Na ścianie domu katechetycznego powstanie piękny mural, który będzie upamiętnieniem naszego wspaniałego człowieka, niezwykłego kapłana, ojca Melchiora Józefa Fordona. Był on budowniczym kościoła w Dąbrowie Białostockiej - mówi Artur Gajlewicz, burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

Powstanie muralu zbiega się w czasie z przygotowaniami do obchodów 100-lecia śmierci ks. Fordona, które odbędą się już za trzy lata.

- Ksiądz Józef Fordon na stałe wpisał się i w historię naszej parafii i całego naszego miasta, ponieważ właśnie tutaj, wspólnie z parafianami, pobudował ten piękny duży kościół. Cieszymy się, że jest już Czcigodnym Sługą Bożym i mamy nadzieję, że w niedługim czasie zostanie wyniesiony do chwały ołtarzy. O to bardzo często modlimy się w naszej parafii - podkreśla ks. Andrzej Horaczy, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto