Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy wóz ratowniczo - gaśniczy trafił do jednostki OSP Jaczno

OPRAC.:
Martyna Tochwin
Martyna Tochwin
Pod remizą w Jacznie nastąpiło uroczyste przekazanie wozu ratowniczo - gaśniczego dla jednostki OSP z tej miejscowości. Przekazanie poprzedziła święta liturgia w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Jacznie.

Gości powitał Artur Gajlewicz, burmistrz Dąbrowy Białostockiej. Podczas przemówienia podkreślił, że bez zaangażowania władz powiatu, województwa, gminy i Państwowej Straży Pożarnej, niemożliwym byłoby dostarczenie w tej kadencji samorządu aż trzech wozów strażackich dla OSP z terenu gminy Dąbrowa. Stało się to realne dzięki porozumieniu zawartemu w 2018 roku.

- Wówczas rozpoczęliśmy swoją wędrówkę ku temu, by zdobyć zaufanie i głosy mieszkańców. By móc powiedzieć, że tworzymy ten zespół, żeby móc kupować między innymi wspaniałe wozy strażackie, ale także realizować inne zadania na terenie naszej gminy. Porozumienie było potrzebne, ponieważ potrzebowaliśmy osób odpowiedzialnych nie tylko w gminie Dąbrowa Białostocka, ale też w powiecie sokólskim, czy województwie podlaskim. I to się udało. Mechanizm, który został stworzony, dał nam możliwości realizowania wspaniałych rzeczy, dzięki którym całej społeczności żyje się lepiej i bezpieczniej. Cieszę się z tego ogromnie i mam nadzieję, że będziemy mogli to kontynuować przez kolejne pięć lat następnej kadencji - powiedział Artur Gajlewicz.

W wydarzeniu uczestniczył wicestarosta Jerzy Białomyzy. Pogratulował on społeczności, druhom oraz prezesowi tutejszej OSP, że teraz będą mogli wykonywać swoją służbę bezpieczniej i skuteczniej. Podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w pozyskanie nowego wozu strażackiego. Druhom życzył aby każdy ich wyjazd przynosił ratunek ludziom i kończył się szczęśliwym powrotem strażaków do swoich domów.

- Wielką rzeczą jest, że wszyscy wcześniej wymienieni chcieli, żeby ten samochód tutaj się znalazł. Ale udało się to nie tylko dzięki tym, którzy organizacyjnie i finansowo wspierali ten cel. Chcę serdecznie podziękować również osobom, które duchowo wspierały realizację tej inicjatywy, kapelanom, księżom i życzliwym ludziom, których spotkaliśmy na swojej drodze. Dzięki nim ten samochód będzie towarzyszył nam w służbie dla społeczeństwa Dąbrowy Białostockiej i okolic - ze wzruszeniem dziękował Antoni Hrynkiewicz - Przezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie Białostockiej

.
W tym roku OSP Jaczno wyjeżdżała na akcję już 7 raz. A w ubiegłym roku wyjazdów było 43. Co daje tej jednostce pierwsze miejsce w województwie podlaskim wśród OSP spoza Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.
OSP w Jacznie często prowadzi działania na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz przy drodze wojewódzkiej nr 670.

- Podziękowań było dzisiaj wiele, wszystkie one są zasadne i słuszne. Ja również wyrażam swoje podziękowania, w imieniu własnym, radnych Rady Miejskiej Dąbrowa Białostocka, a za ich pośrednictwem naprawde wielkiego grona mieszkańców Dąbrowy. Wiemy, jak niebezpieczna, ale i potrzebna jest wasza służba. Aby te wszystkie życzenia dla was się spełniły. Abyście zawsze zdrowi wyjeżdżali i tak sam zdrowi wracali z akcji. I niech do tego wszystkiego przyczyni się ten nowy samochód oraz sprzęt, który się w nim znajduje. Szczęść wam Boże - zakończył Adam Wojteczko, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto