MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Obchody Dnia Strażaka w Krynkach. "Dziś strażacy to nie tylko tzw. straż ogniowa"

OPRAC.:
Martyna Jurkowska
Martyna Jurkowska
Obchody Dnia Strażaka w Krynkach rozpoczęły się one od uroczystej mszy świętej, celebrowanej zarówno w kościele, jak i w cerkwi, co podkreśla jedność społeczności. Kapłani podczas modlitwy błogosławili strażaków, dziękując im za ich poświęcenie oraz służbę na rzecz lokalnej społeczności. W wydarzeniu uczestniczyły także władze gminne i powiatowe, wyrażając w ten sposób szacunek i wsparcie dla strażaków oraz ich rodzin.

- Kieruję do was ogromną wdzięczność za wasze oddanie i zaangażowanie. Pragnę życzyć wam przede wszystkim nieustannego rozwoju merytorycznego, poszerzania wiedzy i szkolenia, ponieważ to właśnie dzięki temu będziecie mogli działać bezpiecznie podczas akcji. Życzę również, aby Jolanta Gudalewska, włodarz Krynek, nadal troszczyła się o materialny rozwój waszej jednostki, aby wasze marzenie o zakupie nowego samochodu mogło się spełnić. Życzę wam równie wiele powrotów, co wyjazdów– mówił Piotr Rećko, starosta sokólski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

W gminie Krynki działają dwie jednostki OSP: jedna w Krynkach i druga w Ostrowiu Południowym. Jednak to pierwsza pełni główną rolę w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Jednostka ta jest integralną częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i aktywnie angażuje się w przeciwdziałanie pożarom na obszarze gminy i powiatu.

Regularnie jest wyposażana w niezbędny sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych, a w jej posiadaniu znajdują się dwa wozy bojowe strażackie. Obecnie liczy ona 34 członków, w tym 17 posiadających pełne uprawnienia ratownictwa technicznego, co pozwala im aktywnie uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

- Nasza ochotnicza straż pożarna odgrywa kluczową rolę, oferując pomoc drugiemu człowiekowi poprzez ratowanie mienia, zdrowia, a czasem nawet życia. Dziś strażacy to nie tylko tzw. straż ogniowa, ale kompleksowa formacja przystosowana do interwencji w różnorodnych sytuacjach losowych. Reprezentują ideę pomocy ludziom w najtrudniejszych momentach, często ryzykując własnym bezpieczeństwem. Służba w szeregach ochotniczych strażaków jest zaszczytem i honorowym powołaniem. Bycie prawdziwym ochotnikiem strażackim oznacza nie tylko udział w akcjach ratunkowych, lecz także zaangażowanie się społeczne na rzecz ruchu strażackiego, aktywne uczestnictwo w działalności związkowej oraz szacunek dla tradycji i munduru strażackiego – podkreślił druh Wieczysław Protasewicz, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Krynkach.

Decyzją Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego w Krynkach odznaką za wysługę lat odznaczeni zostali:

 • - dh Stanisław Carewicz - 60 lat,
 • - dh Włodzimierz Naliwajko – 60 lat,
 • - dh Wieczysław Protasewicz – 50 lat,
 • - dh Jezry Naliwajko – 50 lat,
 • - dh Bartosz Carewicz – 30 lat,
 • - dh Marcin Carewicz – 30 lat,
 • - dh Grzegorz Ciuchaj – 30 lat,
 • - dh Piotr Karpuk – 20 lat,
 • - dh Maciej Stefanowicz – 20 lat,
 • - dh Dariusz Porzeziński – 10 lat,
 • - dj Mateusz Szczawiński – 10 lat.

Kryńscy ochotnicy marzą o zorganizowaniu obchodów 125-lecia jednostki w Krynkach oraz o zakupie nowego wozu strażackiego. Życzymy zatem, aby te plany zostały zrealizowane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sokolka.naszemiasto.pl Nasze Miasto