OSP Zubrzyca Wielka z tytułem Mistrza Województwa Podlaskiego. Nasi strażacy będą reprezentować województwo w finale krajowym

Martyna Tochwin
psp sokolka
Najlepszą drużyną męską VII Wojewódzkich Zawodów Sportowo – Pożarniczych OSP została drużyna jednostki OSP Zubrzyca Wielka, która zajmując 1. miejsce w klasyfikacji generalnej, po raz drugi zdobyła tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego.

II Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się 25 czerwca 2023 r. na stadionie lekkoatletycznym Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie.

Do rywalizacji w zawodach przystąpiło 7 drużyn damskich i 14 męskich z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych woj. podlaskiego. Zawody zostały rozegrane według Regulaminu Zawodów Sportowo - Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z dnia 10 lutego 2011 r. Drużyny rywalizowały w konkurencjach sztafeta pożarnicza 7 x 50 m oraz ćwiczenie bojowe.

Powiat sokólski w rywalizacji drużyn męskich (grupa A) reprezentowały jednostki OSP KSRG Zubrzyca Wielka, gmina Szudziałowo oraz OSP Słojniki, gmina Sokółka.

Jednostka OSP Zubrzyca Wielka wystąpiła w charakterze obrońcy tytułu Mistrza Województwa Podlaskiego w grupie drużyn męskich A z 2018 roku oraz zwycięscy Zawodów Sportowo – Pożarniczych jednostek OSP szczebla powiatowego z 2021 roku.

Natomiast jednostka OSP Słojniki została zakwalifikowana na zawody OSP szczebla wojewódzkiego dzięki wynikom osiągniętym podczas ostatnich XI Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych jednostek OSP w Sokółce z 2021 roku, na których drużyna OSP stanęła na podium zajmując w klasyfikacji generalnej 3 miejsce.

Po zaciętej rywalizacji i rozegraniu obu konkurencji okazało się, że jednostki OSP reprezentujące powiat sokólski osiągnęły ogromny sukces i znalazły się na podium Mistrzostw - najlepszą drużyną męską VII Wojewódzkich Zawodów Sportowo – Pożarniczych OSP została drużyna jednostki OSP Zubrzyca Wielka, która zajmując 1 miejsce w klasyfikacji generalnej, po raz drugi zdobyła tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego.

Natomiast debiutująca w zawodach szczebla wojewódzkiego jednostka OSP Słojniki zajęła w klasyfikacji końcowej wysokie 3 miejsce.

Na efekt końcowy wpłynęły bardzo dobre wyniki osiągnięte podczas poszczególnych konkurencji. Jednostka OSP Zubrzyca Wielka w sztafecie pożarniczej 7 x 50 m zajęła 3 miejsce osiągając czas 57,83 sekundy (2,6 sekundy straty do 1 miejsca), a w ćwiczeniu bojowym okazała się bezkonkurencyjna zajmując 1 miejsce z rewelacyjnym czasem 33,35 sekundy.

Natomiast jednostka OSP Słojniki w sztafecie pożarniczej 7 x 50 m zajęła 7 miejsce z czasem 66,62 sekundy. Na ogromny awans w klasyfikacji generalnej miał wpływ rewelacyjny wynik uzyskany w ćwiczeniu bojowym – jednostka zajęła w tej konkurencji 2 miejsce z czasem 36,80 sekundy.

Jednostka OSP Zubrzyca Wielka będzie po raz kolejny reprezentować województwo podlaskie podczas Krajowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbędą się 24 sierpnia br.